3D Laser TRUMPF TruLaser 5030
3D Laser TRUMPF TruLaser 5030 was manufactured by the machine manufacturer TRUMPF. Machine TRUMPF TruLaser 5030 was built in 2014 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2014 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 7072 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Laser power | 5 kW |
| Maximum workpieces length | 3000 mm |
| Maximum workpieces width | 1500 mm |
| Maximum table load (evenly distributed) | 1100 kg |
| Machine height | 2200 mm |
| Machine length | 9229 mm |
| Machine width | 6145 mm |
| Machine weight | 11.7 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |
















































