- UniMachines
- ›
- Plate Bending Machines
- ›
- 4 Roll Plate Bending Machines
- ›
- 4 Roll Plate Bending Machines HAEUSLER
- ›
- 4 Roll Plate Bending Machines HAEUSLER VRM-HY 3000 x 14
4 Roll Plate Bending Machine HAEUSLER VRM-HY 3000 x 14
| Net price | Ask› |
| Company name |
Mach4metal
Olga Hohriakova |
| Address | Transito 21 |
| City | Babberich |
| Post code | 6909 DA |
| region | Gelderland |
| Country | Netherlands |
| Telephone | +31 316247123 |
| Category | Plate Bending Machines HAEUSLER › |
| Manufacturer | HAEUSLER › |
4 Roll Plate Bending Machine HAEUSLER VRM-HY 3000 x 14 was manufactured by the machine manufacturer HAEUSLER. Machine HAEUSLER VRM-HY 3000 x 14 was built in 2004 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Netherlands |
| region | Gelderland |
| Year of manufacture | 2004 |
| Warranty | Without warranty |
| Stock number | 9611 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum thickness of the rolled sheet metal | 14 mm |
| Working length of the rollers | 3100 mm |
| Machine height | 3900 mm |
| Machine length | 5000 mm |
| Machine width | 1900 mm |
| Machine weight | 12 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |












































