- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Horizontal Machining Centers
- ›
- CNC Horizontal Machining Centers SW.
- ›
- CNC Horizontal Machining Centers SW. BA400-2
CNC Horizontal Machining Center SW. BA400-2
CNC Horizontal Machining Center SW. BA400-2 was manufactured by the machine manufacturer SW.. Machine SW. BA400-2 was built in 2006 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2006 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 7008 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum distance from the table to the spindle axis | 17500 mm |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 400 mm |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 700 mm |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 400 mm |
Equipment | |
|---|---|
| SIEMENS Sinumerik 840D | |
















































